Battery Technology - BTI N2DN5-BTI
Notebook battery - lithium ion - 6-cell - 5600 mAh - 60 Wh - for Dell Inspiron N411z; Latitude 3330; Vostro V131
Battery Technology
N2DN5-BTI
N/A
0886734849081
N/A
New
Product Description
Additional Details
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | BTI N2DN5-BTI - notebook battery - Li-Ion - 5600 mAh - 60 Wh |
| Device Type | Notebook battery |
| Battery | Lithium ion 6-cell - 5600 mAh - 60 Wh |
| Manufacturer Warranty | 18-month warranty |
| Designed For | Dell Inspiron N411z; Latitude 3330; Vostro V131 |
| General | |
| Device Type | Notebook battery |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 18 months |
| Battery | |
| Technology | 6-cell lithium ion |
| Voltage Provided | 10.8 V |
| Capacity | 5600 mAh - 60 Wh |
| Compatibility Information | |
| Designed For | Dell Inspiron N411z ¦ Dell Latitude 3330 ¦ Dell Vostro V131 |
