Battery Technology - BTI
Notebook battery - lithium ion - 6-cell - 5663 mAh - 62 Wh
Product Description
Additional Details
- Special Delivery: None
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | BTI - notebook battery - Li-Ion - 5663 mAh - 62 Wh |
| Device Type | Notebook battery |
| Battery | Lithium ion 6-cell - 5663 mAh - 62 Wh |
| Manufacturer Warranty | 18-month warranty |
| General | |
| Device Type | Notebook battery |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 18 months |
| Battery | |
| Technology | 6-cell lithium ion |
| Voltage Provided | 11.1 V |
| Capacity | 5663 mAh - 62 Wh |