GUNNAR Optiks - GUNNAR JEWEL
Gaming glasses - onyx, amber
Product Description
Additional Details
- Special Delivery: None
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | GUNNAR JEWEL - gaming glasses |
| Product Type | Gaming glasses |
| Package Content | Microfiber pouch |
| Color | Onyx, amber |
| Product Material | Acetate |
| Dimensions (WxDxH) | 5.1 in |
| Weight | 1.06 oz |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| General | |
| Product Type | Gaming glasses |
| Package Content | Microfiber pouch |
| Product Material | Acetate |
| Dimensions (WxDxH) | 5.1 in |
| Weight | 1.06 oz |
| Color | Onyx, amber |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited warranty - 1 year |
| Miscellaneous | |
| Features | Blue light filter, UV protection |



