Yealink - Yealink RoomSensor
Motion sensor - enterprise, multifunctional - wireless - Bluetooth - white
Product Description
Additional Details
- Special Delivery: None
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | Yealink RoomSensor - motion sensor - enterprise, multifunctional - Bluetooth - white |
| Product Type | Motion sensor |
| Sensor Type | Temperature, humidity, motion, light |
| Placing / Mounting | Wall-mounting, ceiling-mounting |
| Power Source | Battery |
| Connectivity | Wireless - Bluetooth |
| Color | White |
| Dimensions (WxDxH) | 3.8 in x 3.8 in x 1.4 in |
| General | |
| Product Type | Motion sensor |
| Sensor Type | Temperature, humidity, motion, light |
| Power Source | Battery |
| Placing / Mounting | Wall-mounting, ceiling-mounting |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Miscellaneous | |
| Product Material | Polycarbonate |
| Color | White |
| Compliant Standards | IP20 |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 32 °F |
| Max Operating Temperature | 104 °F |
| Humidity Range Operating | 10 - 95% (non-condensing) |
| Battery | |
| Form Factor | CR123 |
| Battery Lifetime | 5 years |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 3.8 in |
| Depth | 3.8 in |
| Height | 1.4 in |
| Weight | 3.24 oz |
| Motion Sensor | |
| Detection Mode | Passive infrared (PIR) |
| Internet of Things (IoT) | |
| Internet of Things (IoT) Compatible | Yes |
| Hub | Not needed |
| Communications Technology | Bluetooth Low Energy (LE) |


